האם כובע גורם להתקרחות?

4
(10)

גברים קרחים רבים מאמינים שחבישת כובע גורמת להתקרחות. אך האם התיאוריה נכונה? או שמדובר במיתוס דמיוני?

האם התאוריה נכונה?

ספוילר: לא, ההפך הוא הנכון.

רבים מהגברים מתחילים לחבוש כובע על מנת להסתיר נשירת שיער אצל גברים שכבר החלה (ללא קשר לחבישת הכובע) וכתוצאה מכך מגיעים למסקנה שהכובע הוא שגרם להם להתקרחות ולנשירת השיער.

האם כובע גורם להתקרחות?

לא. למעשה ההפך הוא הנכון. כובעים אינם גורמים לשיער דליל או להתקרחות, אלא מגנים על עור הקרקפת והפנים מפני נזקי השמש וקרני ה UV אשר הם אלה שעלולים לגרום להאצת תהליך ההתקרחות על ידי כך שהם פוגעים בשכבות של עור הקרקפת ועלולים לגרום לקשקשים, מחלות עור שונות ולפגיעה בעור הקרקפת שהופך להיות יבש וסדוק, וכתוצאה מכך נגרמת פגיעה בשורשי השיער והאצת תהליך ההתקרחות.

ברוב המקרים התקרחות ונשירת שיער נובעות מסיבות גנטיות שבראשם עומד הורמון הDHT הקטלני. כפי שכבר הבנתם הוא הגורם העיקרי שמשפיע על ההתקרחות ונשירת השיער, וישנם אנשים שרגישים להורמון יותר וישנם כאלה שרגישים פחות.

אך יחד עם זאת, ישנם מקרים נדירים בהם חבישת כובע גורמת להתקרחות. כאשר חובשים כובע הדוק בצורה קיצונית לאורך שנים הדבר עלול לגרום למתיחת שיער באופן אינטנסיבי, פגיעה בשורשי השיער וכתוצאה מכך לתלישת שיערות והתקרחות.
קחו בחשבון כי רוב הסיכויים שאתם לא חובשים כובע הדוק בצורה כה קיצונית על מנת שתוכל להיווצר המתיחה הזו.

לסיכום, התשובה עבור השאלה: האם כובע גורם לנשירה? היא שכובע אינו גורם לנשיר ואינו גורם להתקרחות, אך השמש כן. היא עלולה להאיץ את תהליך ההתקרחות ונשירת השיער וחמור מכך לגרום למחלות עור שונות וביניהם מחלת סרטן העור. לכן, רצוי לחבוש כובעים על מנת להגן על עור הפנים והקרקפת, במיוחד בחום הקיצוני של חודשי הקיץ בישראל.
לא רק שחבישת כובע היא אינה גורם משמעותי באיבוד השיער, אלא להיפך – חבישת כובע שומרת על עור הפנים, הקרקפת וכן, גם על השיער.

דירוג המאמר

2 מחשבות על “האם כובע גורם להתקרחות?”

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back To Top