האם יש קשר בין אוננות לקרחות בשיער?

4.5
(11)

גברים רבים נוטים לחשוב כי אוננות או ביצוע אקט מיני (סקס) בתדירות גבוהה גורמים לקרחות בשיער, ומכאן נובעת השאלה: האם יש קשר בין אוננות לקרחות בשיער?

מה גרם לגברים לחשוב כך?

מאחר ובכל הקשור לנושא נשירת שיער והתקרחות גברית יש אזכור להורמון הגברי טסטוסטרון והדיהידרוטסטוסטרון (DHT) הידוע בכך שהוא הורמון קטלני הגורם להתקרחות ונשירת שיער, גברים רבים נוטים לחשוב שסקס או אוננות בתדירות גבוהה מעלה את רמת הטסטוסטרון, וגורם לעודף DHT ומכאן מגיעות קרחות בשיער והתקרחות טוטאלית.

האם התיאוריה נכונה?

ספוילר: כן, אבל חלקית.

במידה והתיאוריה נכונה לחלוטין, ניתן היה לזהות בקלות מי עושה סקס בתדירות גבוהה ומי לא. גברים קרחים הם גברים המבצעים סקס או אוננות בתדירות גבוהה, לעומת גברים עם שיער שופע שמבצעים סקס או אוננות בתדירות נמוכה.
אך התיאוריה הזאת לא מדוייקת.

כאמור במאמרים הקודמים, לכל הגברים יש טסטוסטרון שמיוצר בגוף באופן טבעי ובכך גם את ההורמון ההרסני  DHT, זוכרים?
אם לא, מומלץ לקרוא את המאמר הבא על ”נשירת שיער אצל גברים” לפני שממשיכים לקרוא.

למרות שלכל הגברים יש בגופם את ההורמון DHT  אשר פוגע בשיער, לא לכל הגברים יש את ההורמון באותה המידה. ובסוף, מה שקובע האם אדם יקריח, מתי ובאיזה מהירות היא מידת הרגישות של זקיקי השיער שלו להורמון ההרסני.

באופן טבעי ה DHT מיוצר ונקלט בעזרת קולטנים בזקיקי השיערה. כמות ורגישות קולטני הזקיקים נקבעים גנטית, כך שככל שייקלט יותר מהורמון ה DHT בזקיקי השיער כך משך זמן מצב ”המנוחה” של השיער יהייה יותר ארוך, השיער יצמח דק וחלש יותר וקצב נשירתו יגבר עד שיווצרו קרחות בשיער ולבסוף השיער יגיע לצומת דד אנד – נשירת שיער והתקרחות מלאה.

מחקרים רבים מראים שרוב הגברים מאוננים באופן קבוע מספר פעמים בשבוע או כל יום כהרגל לפני השינה.
בנוסף, במהלך אחד המחקרים בדקו את רמת ה DHT לפני ואחרי שפיכת זרע באוננות ונמצא שיש כמות משמעותית גבוהה יותר של ההורמון בדם אחרי אוננות מאשר לפני.
כמו כן, נמצאה הוכחה כי הגוף מייצר יותר DHT לאחר אוננות אך גם ללא אוננות הוא ממשיך לייצר את ההורמון,
אז מתי הדבר מתחיל לפגוע בשיער אתם שואלים? התשובה פשוטה.

כאשר האוננות נעשית בצורה מופרזת ומאוד אינטנסיבית – מעל לפעמיים ביום, או פעם אחת במשך כל יום בשבוע. מלבד עליה משמעותית בייצור ה DHT ופגיעה בשיער חשוב לדעת כי יותר מדי אוננות יכולה להפחית את רמת הקשב והריכוז, לייצר שינויים במצבי רוח, לגרום להפרעות שינה, ולייצר מצבים נפשיים כגון לחץ או דיכאון. כל ההשפעות הנ”ל כמו לחץ למשל גם הם בנוסף להורמון, אינם תורמים לשיער.

כמו כן, חוקרים טוענים כי על מנת להמשיך לבצע אוננות מבלי לפגוע בשיער בין 2-4 פעמים בשבוע זה סביר ולא יהיו לכך השלכות על בריאות השיער.

חשוב לציין כי קיים הבדל משמעותי בין שפיכת זרע כתוצאה מסקס או מאוננות. סקס הוא מעשה אינטימי ומעורבים בו רגשות ותשוקה, כמו כן, בזמן הסקס יש תקשורת בין שני אנשים והנאה להביא את הצד השני לסיפוק.במעשה אוננות אין רגש ואין תשוקה, אתה עושה זאת עם עצמך, והאקט קצר ומדובר בפורקן מהיר ורגעי.

ישנם חוקרים רבים אשר חקרו את הנושא והגיעו למסקנה כי לא כל האורגזמות הן שוות. לאורגזמה מסקס יש השפעות בריאותיות חיוביות כמו למשל: שיפור בעיות לחץ דם, שיפור תפקוד בלוטת הערמונית, שיפור תפקוד הלב וזרימת הדם, הפחתת כאב ושיפור איכות השינה. כמו כן, תדירות הסקס לרוב נמוכה יותר מאשר תדירות של אוננות (בלי לפגוע באף אחד..)כך שמי שמפחית באוננות וממשיך בסקס עם פרטנר/ית  השיער שלו לא יפגע.

לסיכום, התשובה עבור השאלה: האם יש קשר בין אוננות לקרחות בשיער? היא שיש לשמור על איזון בכל הקשור לחיי המין (סקס ואוננות) במידה והשיער שלכם חשוב לכם.

דירוג המאמר

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back To Top