שמפו נגד נשירת שיער

4.7
(27)

שמפו נגד נשירת שיער מיועד לגברים הסובלים משיער דליל או מהתקרחות גברית המתרחשת ברוב המקרים עקב גנטיקה, כאשר ההורמון הקטלני DHT  מגיע אל זקיקי השיער הוא מחליש את השערה ופוגע בזקיקי השערה בהדרגתיות עד שהם מתחילים להתכווץ ולהיעלם. כך נפגעת גם השיערה שנעשית דקה וחלשה יותר עד לשבירתה – נשירה לצמיתות.

שמפו נגד נשירת שיער

שמפו נגד נשירת שיער המוכר ביותר כיום הינו שמפו קפאין אלפסין C1 אשר מיוצר בגרמניה ע”י חברת וולף. החברה נוסדה בשנת 1905 בגרמניה ומאז ועד היום התמקדה החברה בפיתוח מוצרי טיפול וטיפוח לעור ולשיער. כיום חברת וולף פועלת בשיתוף פעולה עם אוניברסיטאות רבות ומכוני מחקר רבים ברחבי העולם. הם טוענים כי לאור מחקרים שביצעו הם הצליחו להוכיח כי המוצר שלהם מסייע לחיזוק סיב השערה ולמניעה ולטיפול בשיער דליל אצל גברים.

שמפו נגד נשירת שיער – שמפו קפאין אלפסין C1 מכיל אחוז גבוה של קפאין אשר חודר אל תוך הקרקפת הישר אל זקיקי השיער. הקפאין מועבר לזקיקים ומנטרל את ההשפעות של ההורמון ההרסני DHT. תרכובת הקפאין חודרת לקרקפת לאחר השהייה של 2 דקות בלבד ובכך תורמת למראה שיער בריא ומלא יותר, ומסייעת במניעת נשירה ובטיפול בשיער דליל. השפעת הקפאין על הזקיקים היא עד 24 שעות, לכן מומלץ להשתמש בשמפו קפאין על בסיס יומי.

חשוב לזכור, נשירת שיער תורשתית היא נטייה גנטית ולא מחלה. עקב כך לא ניתן להעלים את הנטייה התורשתית באופן קבוע, אך יש להתייחס אליה באופן רציף ועיקבי. שמפו קפאין יכול לסייע ולמנוע משורשי השיער את הנטייה התורשתית שלהם. החומר הפעיל בשמפו נשאר על הקרקפת עד ל24 שעות, עקב כך מומלץ להשתמש בתכשיר על בסיס יומי.

שמפו נגד נשירת שיער – תופאות לוואי

  • בזמן מריחת השמפו, תיתכן הרגשה של עיקצוץ על הקרקפת.

  • השמפו עלול ליצור דלקת בזקיקי השיער שתגרום להפסקת ייצור השיער.

  • השמפו עלול ליצור עור אדמומי ומגרד, עור יבש ומקולף.

לסיכום: שמפו נגד נשירת שיער עוזר אך אינו מהווה פתרון לבעיה, הוא יכול להוביל לגדילת שיער עבה יותר לתקופת זמן מסוימת ובכך ליצור אפקט זמני. אך לא תמיד השמפו יוביל לצמיחת שיער בפועל ועיבוי שיער אמיתי. מצב זה הינו רצוי לאנשים רבים, אך בתנאי שהם מבינים ומודעים כי אפקט זה לא ימנע את ההתקרחות התורשתית.

דירוג המאמר

Back To Top