תרופות סבתא לנשירת שיער

4.5
(17)

תרופות סבתא לנשירת שיער

כידוע, אדם מאבד בממוצע בין 50-100 שיערות בכל יום כחלק מתהליך צמיחת שיער טבעי. אך כאשר נשירת שיער הופכת להיות מוגזמת זאת יכולה להיות חוויה לא נעימה עבור גברים ונשים כאחד.

הגורם העיקרי שגורם לנשירת שיער והתקרחות הינו גורם גנטי – הורמון DHT ההרסני שאחראי על נשירת שיער אצל גברים וגם על נשירת שיער אצל נשים אשר מחליש את השערה ופוגע באיכות שלה עד שהיא נחלשת לחלוטין ונשברת.

כאמור, לרוב גנטיקה היא שאחראית על נשירת השיער ותהליך ההתקרחות, אך לא ניתן להתעלם ממספר נוסף של סיבות להתקרחות ונשירת שיער שעלולות לקחת גם חלק מרכזי בתהליך התקרחות. למשל שימוש במוצרי טיפוח כגון סבון או שמפו הגורם להקרחה עקב חומרים כימיכלים מסוכנים כגון S.L.S או A.L.S שעלולים לגרום לייבוש עור הקרקפת, אדמומיות בעור, גרד, קשקשים ומחלות עור שונות ועקב כך לפגיעה באיכות השיערה עד לנשירתה.

לכן שימו לב כי אין לכם אחת מתופעות הלוואי הנ”ל כאשר אתם חופפים את השיער. כמו כן שימוש בפן, מחליק או כלי חימום אחר פוגעים גם הם בבריאות ובחוזק השיערה, הם מחלישים את השיערה ואף עלולים לשרוף אותה ולגרום לכוויות וייבוש הקרקרפת. מומלץ בחום להימנע בשימוש מופרז במוצרי חימום לשיער.

בנוסף, שימוש בקליפסים, סיכות וגומיות הדוקות מדי בשימוש יומיומי מפעילות לחץ על שורש השיערה ועל השיער ובכך מחלישות אותו ותולשות את שורש השיערה בהדרגה. לכן,  הימנעו מלמשוך בחוזקה או לשחק עם השיער במהלך היום. כמו כן, חשיפה לתנאי אקלים קיצוניים כמו קור או חום ואפילו תזונה לקויה, גם הם אחראים לפגיעה באיכות השיערה ועלולים להוביל לנשירת שיער והתקרחות.

לאחר שהבנתם שלא רק הגנטיקה היא זאת שקובעת אם תקריחו או לא, יש מה לעשות בנידון!

הכירו תרופות סבתא לנשירת שיער:


צמח דומדמנית הודית

תרופות סבתא לנשירת שיער
מדובר בתרופת סבתא עבור צמיחת שיער טבעית ומהירה. דומדמנית הודית עשירה בויטמין C הידוע בכך שהוא מאיץ את קצב צמיחת השיער. שימוש בצמח יכול להשלים את החוסר בויטמין במידה וקיים.

הוראות שימוש: מערבבים כף אחת של הצמח יחד עם מיץ לימון. מעסים את הקרקפת באמצעות כריות הידיים בצורה מעגלית ולאחר מכן מכסים את השיער עם ניילון נצמד למשך לילה שלם. בבוקר יש לשטוף במים פושרים עם שמפו עדין או טבעי. חזרו על הפעולה אחת לשבוע.

עיסוי הקרקפת בשמן

תרופות סבתא נגד נשירת שיער
תרופת סבתא לנשירת שיער אשר יעילה מאוד בהאטת קצב נשירת השיער. עיסוי הקרקפת עם שמן קוקוס/זית/שקדים/קיק/רוזמרין יגדיל באופן משמעותי את זרימת הדם אל זקיקי השיער וישפר את חוזק שורש השערה. בנוסף, עיסוי הקרקפת גורם לזרימת דם אל עבר זקיקי השיער, מאיץ את קצב גדילתם, ותורם להפחתת מתח ולחצים.

הוראות שימוש: עסו את הקרקפת עם אחד מהשמנים הנ”ל באמצעות כריות הידיים בצורה מעגלית. חזרו על הפעולה אחת ליומיים.

זרעי חילבה

תרופות סבתא לנשירת שיער
תרופת סבתא לנשירת שיער – תורמת להאצת קצב צמיחת השיער. תרופת הסבתא מורכבת מזרעי חילבה המכילים מקדמי הורמונים שמאיצים את קצב צמיחת השיער ומסייעים בבנייה מחדש וחיזוק זקיקי השיער. כמו כן, זרעי חילבה מכילים חלבונים וחומצה ניקוטינית אשר ממריצים את הדם ואת קצב צמיחת השיער.

הוראות שימוש: משרים כוס אחת של זרעי חילבה במים למשך הלילה. למחרת יש לטחון את זרעי החילבה עד שהם הופכים לעיסה. בשלב זה החלו למרוח את העיסה על השיער וכסו את השיער בעזרת ניילון נצמד למשך חצי שעה. לאחר מכן שטפו את השיער בעזרת מים קרים. חזרו על הפעולה בכל בוקר למשך חודש.

בצל

תרופות סבתא נגד נשירת שיער
תרופת סבתא לנשירת שיער אשר מסייעת בחידוש צמיחת השיער. הבצל עוזר לטפל בנשירת שיער בשל ריכוז אחוז הגופרית הגבוהה שלו, כמו כן, הגופרית שבבצל מסייעת לשיפור זרימת הדם של זקיקי השערה ובכך לחידוש צמיחת השיער. בנוסף, בצל ידוע ”כאנטביוטיקה של הגוף” ותכונותיו האנטי בקטריאליות עשויות גם הן לעזור ולטפל בזיהומי עור הקרקפת אשר יכולים לגרום להתקרחות ונשירת שיער.

הוראות שימוש: ראשית, יש לטחון את הבצל, ואחר מכן השתמשו בתמיסה ומרחו ישירות על השיער והקרקפת. כסו את השיער בניילון נצמד והשאירו את התמיסה למשך 30 דקות, לאחר מכן שטפו את השיער במים קרים ולבסוף חפפו את השיער בעזרת שמפו עדין או טבעי חזרו על הפעולה פעמיים או שלוש במהלך השבוע למשך חודש.

ג’ל אלוורה

תרופות סבתא נגד נשירת שיער
תרופת סבתא לנשירת שיער אלוורה מכילה אנזימים המקדמים באופן ישיר צמיחת שיער בריא. כמו כן, אלוורה בעלת תכונות חומציות אשר יכולות לשפר את איזון רמת החומציות (ph) של הקרקפת ולקדם את קצב צמיחת השיער. כמו כן, שימוש קבוע באלוורה עשוי להקל על אדמומיות בעור, גרד ודלקות עור נוספות.

הוראות שימוש: מרחו את ג’ל האלוורה על עור הקרקפת, השאירו את הג’ל למשך 3 שעות על הקרקפת ולאחר מכן שטפו את הראש במים קרים. חזרו על הפעולה במשך פעמיים עד שלוש בשבוע..

צמח הנים

תרופות סבתא לנשירת שיער
תרופת סבתא לנשירת שיער ולטיפול בדלקות עור. צמח הנים הינו צמח שמקורו בהודו והוא ידוע כבעל תכונות אנטי בקטריאליות המסייעות לטיפול בדלקות עור שונות ובטיפול בקשקשים. כמו כן, צמח הנים מגביר את זרימת הדם אל הקרקפת ובכך מזין את זקיקי ושורשי השיער.

הוראות שימוש: ראשית, יש להכניס כ- 10 עלים יבשים של צמח הנים אל תוך סיר בישול. שנית, יש להוסיף לסיר מים ולהרתיחם. לאחר רתיחה יש לכבות את האש ולתת לתערובת להתקרר. כאשר התערובת התקררה יש לטבול בעדינות את השיער ולמרוח את התערובת על כל הראש ולהמתין חצי שעה. לאחר מכן יש לשטוף את השיער המים קרים. יש לחזור על הפעולה אחת לשבוע במשך חודש.

צמח היביסקוס

תרופות סבתא נגד נשירת שיער
תרופת סבתא לנשירת שיער ולעצירת ההתקרחות. צמח ההיביסקוס ידוע בכך שהוא בעל תכונות מרפא רבות אשר יכולות לעזור בטיפול נשירת שיער והתקרחות. תכונות המרפא של צמח ההיביסקוס תורמות להאצת קצב צמיחת השיער, מניעת קשקשים, מניעת קצוות מפוצלים ועוד.

הוראות שימוש: יש להוסיף 10 עלי היביסקוס יחד עם שמן קוקוס אל תוך סיר בישול. יש להרתיח את הסיר עד הגעת השמן לרתיחה ולאחר הרתיחה יש לחכות לקירור השמן. לבסוף, מרחו את השמן על השיער לפני השינה ורחצו את השיער בבוקר באמצעות מים קרים. חזרו על הפעולה שלוש או ארבעה פעמים בשבוע למשך חודש.

סלק

תרופות סבתא לנשירת שיער
תרופת סבתא לנשירת שיער לחיזוק סיב השיערה. סלק ידוע כבעל תכונות מרפא רבות ומגוונות. החל מכאב גרון ועד לעצירת הנשירה. סלק הינו עשיר בברזל פחמימות, חלבון, אשלגן, זרחן, סידן וויטמינים B ו C אשר חומרים אלו ידועים כחיוניים מאוד לבריאות ואיכות השיער.

הוראות שימוש: הרבו באכילת/שתיית סלק, מעבר לזה שזה בריא לגוף וטעים, זה בריא מאוד לשיער!. חזרו על הפעולה לפחות פעמיים או שלוש בשבוע.

תה ירוק

תרופות סבתא נגד נשירת שיער
תרופת סבתא לנשירת שיער התורמת להאצת קצב גדילת השיער. כידוע, תה ירוק הוא בעל יכולת להמריץ את זרימת הדם אל זקיקי השיער ובכך להאיץ את קצב גדילת השיער. כמו כן, תה ירוק מגביר את קצב חילוף החומרים בגוף אשר קשור גם לתהליך ההתקרחות ונשירת השיער.

הוראות שימוש: הכניסו שתי שקיות תה ירוק אל תוך כוס מים חמים. ראשית, נמתין עד שהמים יתקררו ויהפכו לפושרים. שנית, נוציא את שקיות התה ונשפוך בעדינות את התה על השיער. לאחר מכן יש לעסות את הקרקפת במשך מספר דקות. יש לחזור על הפעולה בין פעמיים לשלול בשבוע למשך חודש.

מסכת שיער מהחלבון של הביצה

כידוע לכולנו, ביצים הן מקור עשיר בחלבון וויטמינים מקבוצת B הכוללים חומרים מזינים אשר חיוניים לבריאות ואיכות השיער.

הוראות שימוש: יש להצטייד ב 2-3 ביצים. ראשית, יש לשבור את הביצים בקערה ולהפריד את החלמונים מהחלבונים. לאחר ההפרדה, יש להקציף את החלבונים עד שתתקבל עיסה סמיכה. לאחר קבלת העיסה יש להשתמש במברשת שיער ולהתחיל למרוח את העיסה על השיער וזקיקי השיער. יש לכסות את הראש באמצעות ניילון נצמד למשך 20 דקות, ולאחר מכן לשטוף במים קרים ושמפו עדין או טבעי. יש לחזור על הפעולה פעמיים או שלוש בשבוע.

מסכה טבעית לשיער נגד נשירה

  • מייבשים את השיער לאחר חפיפה רגילה ולאחר שהשיער התייבש יש למרוח עליו בירה לבנה, מעסים ומניחים לשיער להתייבש.
  • מערבבים כף עלי רוזמרין כתושים או כף שמן רוזמרין עם שתי כפות שמן זית, מיץ לימון סחוט וחלמון אחד של ביצה. מורחים את התערובת על שיער יבש, ומעסים מעט את הקרקפת כדי שחומרי התערובת יגיעו לשורשי השיער. ממתינים כחצי שעה ושוטפים במים קרים.
  • מערבבים כף דבש, חצי כוס מיץ בצל, כף שמן זית וביצה. מורחים את התערובת על שיער יבש, ומעסים את הקרקפת על מנת שהתערובת תחדור אל שורשי השיער. ממתינים כחצי שעה ושוטפים במים פושרים.

    *מקויים שהמידע על תרופות סבתא לנשירת שיער ותהליך הההכנה של מסכה טבעית לשיער נגד נשירה היו מועילים עבורכם. במידה ויש לכם שאלות נוספות או תרופות סבתא לנשירת שיער נוספות, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר 🙂

דירוג המאמר

Back To Top