הדמיית שיער – טיפול בהתקרחות

4.6
(18)

ישנם שמות רבים לתהליך הדמיית שיער, החל מ: הדמיית שיער/ מיקרופיגמנטציה/ איפור קבוע והדמיית זקיקי שיער. אלו הם השמות הידועים ביותר עבור ההליך לטיפול בהתקרחות, אך השם הרפואי המקובל ביותר הינו מיקרופיגמנטציה.

מדובר בשיטה הידועה ברפואה ומשמשת בעיקר לטיפולים אסתטיים עבור אנשים הנמצאים בשיקום לאחר שעברו תאונות/ שריפות/ טיפולים כימיים וכו’. במקרה של נשירת שיער אצל גברים מדובר בהשתלת פיגמנטים בצבע השיער הטבעי של המטופל באמצעות מיכשור מתקדם המזריק במהירות מספר רב של מיקרו פיגמנטים לשכבה העליונה של עור הקרקפת (אפידרמיס).

המטרה של הדמיית שיער היא כשמה היא – ליצור הדמייה לזקיקי השיער הטבעיים שנשרו ולהוסיף זקיקי שיער מדומים לזקיקי שיער קיימים שנשארו על הקרקפת.

איך נראית הדמיית שיער?

הדמיית שיער נראית ממרחק סביר זהה לחלוטין לזקיקי שיער טבעיים, וגם כאשר מתבוננים מקרוב יהייה יחסית קשה להבחין מהו זקיק שיערה מדומה כתצאה של הדמיית שיער ומהו זקיק שיערה טבעי. חשוב לציין שמכיוון שמדובר בהדמיית שיער/ איפור קבוע וכו’ הדבר מחייב להסתובב עם תספורות קצרות בלבד, משום שרק כך השיער נראה באורך אחיד וטבעי.

בנוסף, ישנם מקרים בהם הדמיית שיער נראית משורטטת מדי בעיקר בחלק הקדמי של הראש והדבר נראה ”טוב מדי” ולא טבעי, לכן יש לקחת זאת בחשבון לפני שמבצעים את ההליך.

משך זמן ועמידות הטיפול

מדובר במספר טיפולים האורכים כחצי שעה עד שעה וחצי ובסיום סדרת הטיפולים זקיקי השיער המדומים יחזיקו בדרך כלל בין 2 ל5 שנים, תלוי בגורמים חיצוניים שאליהם המטופל נחשף (שמש, ים, בריכה, תכשירים לשיער וכו’).

כמו כן, הדבר תלוי גם במערכת החיסונית של המטופל ולכן זה משתנה מאדם לאדם, כאשר הזקיקים המדומים מתחילים לדהות או כעבור 5 שנים יש לבצע חידוש הדמיית זקיקי שיער.

האם ניתן להסיר הדמיית שיער?

בגדול כן, אך מדובר בתהליך ארוך ויקר מאוד ולא תמיד התוצאות הן מדוייקות ב 100%.
כמו שמסירים קעקועים בלייזר, גם כאן, ניתן לבצע את אותן סדרת טיפולים להסרת קעקוע.

ההבדל בין קעקוע להדמיית שיער הוא שבהדמיית שיער מחדירים את הפיגמנטים לשכבת העור הראשונה ולא לשכבת העור השנייה כמו בקעקוע, וכמו כן,  ומשתמשים בפיגמנטים עדינים יותר מאשר בקעקוע.
אך עדיין – חשוב שתבינו שמדובר בקעקוע לכל דבר, פשוט ברמה אחרת, עדינה יותר.

תופעות לוואי של הדמיית שיער

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר לאחר טיפול הדמיית שיער הן זהות לתופעות הלוואי שעלולות להתרחש לאחר ביצוע קעקוע – אדמומית בקרקפת, נפיחות קלה, קילוף עור הקרקפת למשך מספר ימים ,גרד בקרקפת וכו׳.

לרוב תופעות הלוואי נעלמות בין שבועיים לשלושה, וכאשר הן נעלמות יש להמשיך לטיפול הבא בסדרת הטיפולים.
במידה ואחת מתופעות הלוואי לא נעלמות בתקופת הזמן הנ”ל יש להפסיק הטיפול ולפנות לרופא עור עד לקבלת חוות דעת מקצועית בנושא.

שורה תחתונה

הדמיית שיער מתבצעת במכוני טיפול וקוסמטיקה רבים ברחבי הארץ. חשוב להבין שמדובר בסדרת טיפולים רבים ויקרים שבסופו של דבר התוצאה היא איפור קבוע על הקרקפת שיש לחדש כל 2-5 שנים.

כמו כן, הדבר מחייב להסתובב בתספורות קצרות בלבד משום שרק כך זקיקי השיער המדומים משתלבים בטבעיות עם זקיקי השיער הטבעיים. כאמור, לאחר סיום סדרת הטיפולים זקיקי השיער המדומים נראים טבעיים ממרחק סביר אך ממרחק קרוב עלולים להבחין כי מדובר בהדמיית שיער/ איפור קבוע וכו’.

בנוסף, ישנם מקרים בהם הדמיית זקיקי השיער נראים ”טוב מדי” וצורת מבנה השיער נראית משורטטת יתר על המידה.
חשוב לחשוב טוב לפני שמבצעים את התהליך,מכיוון שמדובר בסופו של דבר בקעקוע, רצוי מאוד לא להיות פזיזיים בנושא. אמנם ניתן לנסות להסיר את הזקיקים המדומים מהקרקפת כמו שמסירים קעקועים בלייזר, אך זהו תהליך ארוך, יקר מאוד ומייגע שגם לא תמיד מצליח.

אם אתם סובלים משיער דליל ברמה נמוכה, ואינכם מעוניינים לבצע פעולות גורליות כגון הדמיית שיער או השתלת שיער אתם יכולים להשתמש בתכשירים מומלצים למילוי שיער דליל אשר יספקו לכם תוצאות מרשימות מאוד, מהירות ומיידיות. ואם אתם סובלים משיער דליל ברמה גבוהה, אתם יכולים להשתמש בפאות טבעיות משיער טבעי אשר מותאמות אישית למבנה הפנים שלכם ולתסרוקת וצבע והשיער שהיה לכם לפני שנשר, גם כאן לא מדובר בפעולה גורלית ויקרה והתוצאות – מרשימות.

דירוג המאמר

2 מחשבות על “הדמיית שיער – טיפול בהתקרחות”

  1. דניאל אייזן

    הדמיית שיער זה אחד הפתרונות הטובים שקיימים כיום!
    יש לי חבר שעשה לפני חודשיים הדמיית שיער וזה נראה טבעי לגמרי.
    אני אישית גם שוקל גם לעשות..

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back To Top